פורטל הקונסולות הישראלי - xBox.co.il

תיק נשיאה לאקס בוקס

תוכן [ הסתר ]

אין הרבה חוויות גדולות יותר מאשר משחק איכותי ב-Xbox. לכן, כאשר רוכשים את קונסולת המשחק האיכותית הזו, דואגים למקם אותה כלאחר כבוד בסלון או בחדר השינה, שם היא תישמר מכל משמר. אבל, מה קורה כאשר מעוניינים להעביר את שדה המשחק לביתו של חבר קרוב, או כשרוצים לארוז אותו לקראת טיול ארוך? מה ניתן לעשות כאשר עוברים דירה, ונדרש לקחת גם את מכשיר ה-Xbox?

מצבים אלה, כמו גם רבים אחרים, מכניסים לתמונה את תיקי הנשיאה השונים, המיועדים באופן ספציפי למכשירי ה-Xbox, כמו גם לקונסולות משחק אחרות. לפניכם המאפיינים העיקריים של תיקים אלה.

חשיבותה של בטיחות

תיקי נשיאה ל-Xbox, מיותר אולי לציין, מגיעים במגוון סגנונות, צבעים ועיצובים. אולם, בין כל האפשרויות, ברור תפקיד מרכזי שהם פשוט חייבים לשמור עליו, והוא הגנה מלאה על המכשיר. Xbox הוא מכשיר יקר, וכיאה למכשיר אלקטרוני, גם רגיש בכל קנה מידה. כל טלטלה קטנה שאינה במקום עלולה להביא לנזק, לעיתים בלתי הפיך, למכשיר ולרכיביו השונים. כאשר מאחסנים אותו בתיק נשיאה ייעודי, עם זאת, מקטינים את הסבירות לנזק עד למינימום האפשרי, כך שניתן לצאת לדרך בראש שקט.

איך ההגנה הזו מתאפשרת? פשוט מאד. ראשית, באמצעות ריפוד מתאים, וסגירה הרמטית של התיק. בנוסף על כך, התיקים מציעים תאים ייעודיים לכל הרכיבים השונים של ה-Xbox, מה שמאפשר גם לשמור על הסדר בעת האריזה. אפשרות אחסון נפרדת עבור המכשיר עצמו, הכבלים, השלט או אפילו הדיסקים השונים היא בגדר סטנדרט בתיקים אלה, שמסייע בהגנה על כל אחד מהרכיבים בנפרד, ועל הקונסולה השלמה כמכלול. בנוסף, תיקים מסוימים כוללים גם "פאוצ'ים", הן חיצוניים והן פנימיים, לאחסון כל מה שמעוניינים לאחסן, ולא נמצא לו פיתרון בתאים הסטנדרטיים יותר.

מגוון אפשרויות נשיאה

תיק נשיאה צריך גם להיות נוח. אין לשכוח כי אנחנו אמורים לסחוב באמצעותו מכשיר במשקל של 3.86 קילוגרם (Xbox סטנדרטי) או 3.6 קילוגרם (Xbox 360), כך שברור שנשיאה שאינה נוחה עלולה להקשות עלינו, או אפילו להגדיל את הסיכויים לשמיטת המכשיר כלפי מטה, על כל הנזק המשמעותי שבכך. בהקשר הזה, רוב תיקי הנשיאה ל-Xbox מאופיינים בהנדסת אנוש מרשימה, שבאה לידי ביטוי בשתי אפשרויות הרמה עיקריות, שניתן לבחור ביניהן בכל פעם: אנחנו מדברים, כמובן, על נשיאה ביד באמצעות ידית ייעודית, או כריכה סביב הכתף.

בהתחשב בעובדה שתיקי הנשיאה נוטים גם להיות קומפקטיים ככל האפשר, ברור מדוע הנוחות שלהם הופכת למובהקת עוד יותר.

ומה לגבי המכשירים האחרים?

יחד עם הנאמר מעלה, חשוב לזכור שתיק נשיאה ל-Xbox בהחלט יכול להיות בעל יותר משימוש אחד: במילים אחרות, באמצעות התיק ניתן לשאת גם קונסולות משחק אחרות (לא בו זמנית, כמובן). מגוון רחב של תיקי נשיאה מותאמים גם למכשירים דוגמת סוני פלייסטיישן או Wii, אשר גם עליהם, מטבע הדברים, נדרש לשמור מכל משמר.