פורטל הקונסולות הישראלי - xBox.co.il

תקלות באקס בוקס

תוכן [ הסתר ]

Xbox, קונסולת המשחק של מייקרוסופט, נחשבת לאחד המוצרים המובילים בשוק, שמעניקים פייט רציני ומשמעותי למותג המוביל בעולם הקונסולות, ה-PlayStation. אם כך, איך קרה שצירוף המילים 'תקלות ב-Xbox' הפך להיות שגור כל כך בפי רבים, עד כדי כך שלא מעט גיימרים פשוט מעדיפים שלא להתקרב למוצר? בדיקה תראה כי ישנן כמה תקלות שאפיינו את ה-Xbox בעבר, אך נדמה כי ישנה תקלה אחת שגרמה לכל הרעש וליצירת התדמית השלילית - ומייד נגיע גם אליה. הנה כמה מהתקלות הנפוצות ביותר במכשיר:

מסך שחור

מדובר בתקלה שיכולה לאפיין כל מכשיר בעל מסך, וכך קרה שגם בקונסולת ה-Xbox התגלתה בעיה זו לעיתים. תקלה כזו תהיה ברת חלוף בדרך כלל ולא תעיד על בעיה רצינית במכשיר - אם כי לטווח הארוך היא אכן יכולה להעיד על היווצרותה של בעיה טכנית כלשהי.

כרטיס מסך שרוף

זו אחת התקלות עליה יכול לבשר אותו מסך שחור. כאן מדובר בבעיה שמחייבת בדיקה וטיפול מיידי, משום שללא כרטיס מסך תקין לא ניתן לראות דבר על המסך. גם תקלה זו נראתה לעיתים בקונסולות ה-Xbox, אך גם במקרה זה מדובר בתקלה שיכולה להופיע בכל מכשיר מסוג זה.

'נפילה' פתאומית

שלא כמו המסך השחור, כאן מדובר על מקרה בו באמצע המשחק הקונסולה 'מתאפסת' וקורסת. במקרה כזה, היא תצטרך לאתחל את עצמה מחדש והמשחק שהייתם באמצעו פשוט לא יישמר. מעבר לזה, מדובר על מקרה שמעיד על בעיה גדולה ביותר, באחד מרכיבי החומרה של המכשיר. רק במעבדה מקצועית ניתן לאתר את הרכיב הבעייתי ולהחליפו - מה שלרוב יחזיר את הקונסולה למצבה הקודם והתקין.

איבוד שמע או ווידאו במכשיר

נשמע כאילו מדובר בתקלה אשר שייכת למילניום הקודם, אך גם היא אפיינה לא מעט מכשירי Xbox, בייחוד אלו של הדור הראשון. כאן, ייתכן שמדובר בתקלה אשר מקורה בכבלים המוליכים אל הכניסות המתאימות או מהן, אך בהחלט ייתכן שמדובר בבעיה ברכיביה הפנימיים של הקונסולה. גם כאן, בדיקה במעבדה מתאימה תאפשר להבין מהו מקור הבעיה האמיתי.

טבעת המוות האדומה

נשמע כמו שם של סרט אימה? ובכן, עבור המשתמשים והגיימרים זהו ללא ספק סיוט של ממש. מדובר בתופעה שכונתה כך בשל שלוש הנוריות האדומות שנדלקו בחזית הקונסולה במקרה כזה - שלוש נוריות שמעידות על כך שהקונסולה, ככל הנראה, מושבתת. ולמי שעדיין לא בטוח בכך, נאשר כי זוהי התקלה הגדולה ביותר של מכשירי ה-Xbox מדור ה-360, כזו שעוררה הדים בכל העולם.

ומהי אותה תקלה? מסתבר כי הדגמים הראשונים של ה-Xbox 360 נטו להתחמם יתר על המידה. כידוע, חום יתר של רכיבים טכנולוגיים יכול לגרום לשיבוש ולהרס מוחלט שלהם, וזה מה שקרה במקרים רבים בקונסולה הזו. כך, מצאו עצמם גיימרים רבים עם קונסולה שאינה עובדת, זמן קצר לאחר ששילמו עליה ממיטב כספם.

האם מייקרוסופט טיפלה בעניין? בהחלט כן: ראשית, היא הרחיבה את האחריות על הקונסולות שנפגמו מהמהלך; שנית, היא פתרה את הבעיה בדגמים המתקדמים יותר של ה-Xbox; שלישית, היא עשתה הכל ואף התחייבה שהבעיה לא תחזור בדור החדש של הקונסולות שלה, ה-Xbox One.

הפרשה הזו מראה עד כמה חשוב להוציא לשוק מוצר מוגמר, ללא תקלות או בעיות. מייקרוסופט הוציאה על פי השמועות כמיליארד דולרים במסגרת פעולותיה לתיקון התקלות ולפיצוי המשתמשים. עבור החברה, לא מדובר רק בכסף אלא גם בהרס התדמית שלה ושל המוצר. הישנותה של פרשה כזו יכולה לסתום את הגולל על הניסיונות של מייקרוסופט לשלוט בעולם קונסולות המשחק.