פורטל הקונסולות הישראלי - xBox.co.il

Xbox720 מול Xbox360 - האם כדאי להחליף?

תוכן [ הסתר ]

ה-Xbox 360 נחשב לאחת ההצלחות הגדולות של היצרנית, מייקרוסופט, בעולם קונסולות המשחק. כמות היחידות של הקונסולה שנמכרו ברחבי העולם דומה לכמות אשר הציגה המתחרה המושבעת, סוני, עם ה-PlayStation3 - זאת לעומת יתרון גדול לסוני בדגמים הקודמים. כעת, כאשר בשוק ישנו דגם חדש יחסית של מייקרוסופט, ה-Xbox 720 (או Xbox One), נשאלת השאלה מפי רבים מאוהבי ה-Xbox: איזה דגם עדיף?

ה-Xbox 360

ראשית, חשוב לזכור כי השם Xbox 360 הוא כללי למדי - בדור זה של האקס בוקס פותחו מספר דגמים, החל בדגם ה-Core הבסיסי שכבר לא מיוצר ועד ל-Xbox Slim. כאשר אנו באים לבדוק את הדגמים השונים, יש להתייחס גם לעניין זה.

כדי לעשות זאת פשוט יותר, הכנו טבלה שבה חלק מהפרטים על כל אחד מהדגמים אשר הוציאה מייקרוסופט בדור הקודם והמוצלח ביותר שלה עד היום:

Core

Premium

Elite

Slim

360 E

דיסק קשיח

אין

60 ג'יגה

(בחלקם 20)

120 ג'יגה

250 ג'יגה

250 ג'יגה

אביזרים

אין

אוזניות

וחיבור לטלוויזיה

אוזניות וחיבור

לטלוויזיה,

כבל HDMI

אוזניות וחיבור

לטלוויזיה,

כבל HDMI

וקינקט

אוזניות וחיבור

לטלוויזיה,

כבל HDMI

וקינקט

שלט

חוטי

אלחוטי

אלחוטי

אלחוטי

אלחוטי

צבע

לבן

לבן

שחור מט

שחור מבריק

שחור מבריק

Wi-fi

אין

אין

אין

יש

יש

יציאות

אין

אין

HDMI

HDMI, 4 USB

HDMI משודרגת, USB 5

ככלל, גרסת ה-Premium נחשבת כנמכרת ביותר של ה-Xbox 360, אם כי מבחינת המפרט הטכני, ה-Slim נחשבת, כך נדמה, כטובה ביותר בעיני הגיימרים.

הגרסאות השונות של האקס בוקס 360 הפכו אותה עם השנים, כאמור, למוצלחת ביותר של מייקרוסופט מבחינת קצב המכירות, הביקוש וחוות הדעת של הגיימרים. מצד שני, אלו חיכו מאז 2005 (השקת ה-360 הראשונה) לדור הבא של האקס בוקס, וכעת הם זכו לה - כמעט עשר שנים אחרי.

ה-Xbox 720

זהו שם הדגם שניתן לו עוד לפני יציאת הקונסולה לשוק, וכיום היא נקראת לרוב Xbox One. החידושים שלה רבים:

  • קינקט משופר, קינקט 2.0 אשר מאפשר זיהוי במקביל של עד ארבעה משתמשים ומציג פעולה משופרת
  • נגן Blue-Ray, לראשונה בהיסטוריה של ה-Xbox
  • דיסק קשיח של 500 ג'יגה
  • זיכרון פנימי בנפח של 8 ג'יגה
  • כניסות USB3

אלו רק חלק מהשיפורים שמציעה הקונסולה החדשה, כמובן בתוספת עיצוב שונה וייחודי אשר שם דגש על ארגונומיה משופרת ומעל לכל: הניסיון של מייקרוסופט להפוך את הקונסולה הזו, לראשונה מאז השקתה, למרכז מדיה ביתי שמציע הכל למשתמשים - ולא רק משחקי מחשב שונים.

עם זאת, נדמה שההשקה של ה-720 עדיין לא 'תפסה' בשוק, כאשר אחתה סיבות העיקריות לכך היא היעדר ההתממשקות בינה לבין ה-360. במילים אחרות, לפחות בראשית דרכה ה-720 לא מאפשרת משחקים משותפים בין משתמשיה למשתמשי ה-360, כמו גם לא תומכת בכל המשחקים המיועדים ל-360.

המצב הזה גרם למעין הפרדה בין משתמשי ה-Xbox 360 לבין משתמשי ה-720, כך שהאחרונים נאלצו לחשק אך ורק מול דומיהם ובמעין 'בועה' משלהם. הבועה הזו גורמת גם כיום למשתמשים רבים לדבוק ב-360 על גרסאותיו החדשות יותר (Slim, Elite ו-360 E) ולהעדיף אותן על ה-Xbox החדש. מעניין לראות האם בעתיד תתאים מייקרוסופט עצמה לציבור הרחב ותיאות לבצע את ההתאמות הללו.