פורטל הקונסולות הישראלי - xBox.co.il

Xbox 360 Wireless Controller

תוכן [ הסתר ]

מאז יציאת Xbox לשוק הפורה של קונסולות המשחקים, השתנו החוקים בו במידה רבה. כל מי שהתנסה באחד ממשחקי הקונסולה הפופולארית הזו יוכל להעיד על הגרפיקה המושקעת, האתגר התמידי ורמת המשחקיות הגבוהה. הבעיה היא שההנאה מהמשחק עלולה להיפגע, במידה מסוימת, כאשר נתונים לכבליהם של כבלי השלטים השונים. כתוצאה, הייתה זו רק שאלה של זמן עד אשר תפתח מייקרוסופט שלטים אלחוטיים. אלה עונים לשם Xbox 360 Wireless Controller.

המאפיינים העיקריים של השלטים

השלטים האלחוטיים של ה- Xbox, מעצם היותם כאלה, נועדו להתחבר לקונסולת המשחק באופן אלחוטי, מה שמגדיל, כמובן, את טווח התנועה של השחקנים. השלטים מאפשרים, ברמה הכללית, לשחק מכל מקום ברחבי החדר, כשההגבלה היחידה היא שמירה על מרחק של כעשרה מטרים מהקונסולה עצמה, וזאת על מנת שיהיה קשר בין השלט לבינה.

השלטים פועלים בטכנולוגיית Wireless 2.4 ג'יגה הרץ מתקדמת, כאשר עד שלושה שחקנים יכולים לשחק באמצעותם בו זמנית. התפעול שלהם נעשה באמצעות סוללות, אשר הודות למשוב רטט הניתן להתאמה אישית מתאפשר לשמור על הסוללה לפרק זמן ארוך במיוחד. זאת ועוד, עקב היעדר החיבור הישיר, השימוש בשלט הופך לנוח יותר, מה שמאפשר לשחק שעות ארוכות מבלי להתעייף – להבדיל, כמובן, מהשימוש בשלטים המסורתיים.

לכך, יש להוסיף את העיצוב המרשים, הכמעט "חללי", שמושך תמיד תשומת לב חיובית. השלט מגיע, באופן מסורתי, בגוון שחור מבריק, עם כפתורים אשר בולטים בחושך. בהקשר, יש לציין שמייקרוסופט פיתחה, במהדורה מוגבלת, גם שלטים בעיצוב ייחודי פי כמה: בין אם המדובר הוא בגוונים דוגמת כחול, כתום, סגול או אדום, ובין אם בעיצוב בסגנון צבאי, או אפילו בסגנון המשחק הנודע Tomb Raider.

רטט, כפתורים ומה שביניהם

בדומה לשלט המקורי, גם שלט ה- Xbox האלחוטי כולל 12 כפתורים, אשר ניתנים כולם לתיכנות. כדי להיכנס לעובי הקורה, המדובר הוא על הכפתורים הבאים:

  • Directional Pad (D-PAD) - מקשי ניווט (תנועה) לארבעה כיוונים.
  • כפתור שחור (Black Button).
  • כפתור שחור (White Button).
  • ארבעה מקשי פעולה: Y, X, B, A.
  • Right Trigger ו-Left Trigger, הממוקמים בקצה העליון של השלט.
  • Right Thumbstick – ממוקם בחלק הימני התחתון של השלט.
  • Left Thumsbstick – ממוקם בחלק השמאלי העליון של השלט.

מנגנון הרטט, המובנה אף הוא בשלט, מוסיף מימד ריאליסטי נוסף לחוויה (במשחקים המאפשרים זאת). למי שאינו מעורה בתפקיד המנגנון החשוב הזה, הרי שהרטט ייעשה בהתאם למצבים שונים במשחק: במירוץ מכוניות, התנגשות בקיר או ברכב אחר תביא לרטט, בעוד שבמשחק מלחמה דווקא פגיעה ישירה בדמות השחקן, הנעשית על ידי אחד ה"אויבים". וכמובן שלא קשה למצוא אינספור דוגמאות נוספות לשימוש יעיל במנגנון הרטט.

תמיד אפשר לחבר למחשב

אפשרות מעניינת אחרת שמציע השלט האלחוטי של ה- Xbox הוא חיבור למחשב, מה שמעניק את היכולת לשלוט על מערכת ההפעלה שלו באופן מיוחד. על מנת שהדבר יתבצע, עם זאת, יש צורך ברכישת מתאם ייעודי, המיוצר אף הוא על ידי מייקרוסופט. חשוב להדגיש שבחלק מהחנויות המוכרות את השלט, האלחוטי או החוטי, הוא יגיע כבר עם המתאם.

אפשרות אחרת היא לרכוש מתאם לא מקורי, מה שכמובן יאפשר מחיר זול מעט יותר. מצד שני, לא כל המתאמים מהסוג הזה אכן מבצעים את עבודתם נאמנה, כך שמומלץ לבחון היטב את החברה שעומדת מאחורי המתאם, כמו גם מידת ההתאמה שלו לדגם הספציפי של ה- Xbox.