פורטל הקונסולות הישראלי - xBox.co.il

Xbox Headset

תוכן [ הסתר ]

קונסולת משחק, מעצם היותה כזו, מציעה חוויה חברתית. כי מה יכול להיות מהנה יותר מאשר ערב שבו חברים מתחרים ביניהם באחד המשחקים יותר איכותיים שיש? Xbox, בהקשר הזה, מאפשר לקחת את החוויה הזו צעד אחד קדימה. באמצעותו, ניתן לשחק לא רק מול אלה שנמצאים בסמוך, אלא גם מול שחקנים שנמצאים בכל חלקה בעולם. במקרה הזה, ברור שההנאה רק תגדל כשמוסיפים למשחק את אלמנט התקשורת שבין השחקנים.

עבור משתמשי Xbox, עומד בשנים האחרונות פתרון מרכזי אחד לצורך זה: ערכת ה-HeadSet, על סוגיה. הנה כל מה שאתם צריכים לדעת עליה.

המצבים בהם ה-Headset נכנס לתמונה

אז למה צריך את ה-Headset? ובכן, בהקשר הזה ניתן לחשוב על לא מעט מטרות. הראשונה היא תקשורת במהלך משחק רשת, מה שיכול לשמש הן להדרכת חברי הקבוצה ולקביעת אסטרטגיות (חשבו, למשל, על משחק לחימה המצריך תיאום בתקיפה בין חברי קבוצה מסוימת), והן ל-Trash Talk משעשע אל מול היריבים, או אפילו החברים. ניתן באמצעות הערכה לשוחח גם מחוץ למשחקים: בין השאר, צ'ט עם חברים המחוברים אף הם ל-Xbox Live, כמו גם אנשים אנונימיים המגיעים לאחת ה"מסיבות" המתקיימות ב-Xbox Live. התפקיד האחרון של הערכה, במשחקים המאפשרים זאת, הוא זיהוי קולי.

מבחינה מעשית, ה-Headset כולל בתוכו מספר "שחקנים עיקריים", המרכיבים את הערכה. ככלל, המדובר הוא בשילוב שבין מיקרופון מובנה לבין אוזניות. אלה, כמובן, יגיעו באיכות הגבוהה ביותר שניתן יהיה לדרוש, מה שמאפשר תקשורת חלקה ונטולת רעשי רקע, בעוצמה הניתנת להגברה, להפחתה או להשתקה מוחלטת בצורה ידנית פשוטה. חשוב לשים לב שמי שיש באמתחתו Kinect, הכולל בתוכו זיהוי קולי, לא נדרש להיעזר באוזניות אלה כלל וכלל.

מספר סוגים של ערכות

כיום, יש בנמצא מספר סוגים מרכזיים של ערכות Headset. האבחנה המרכזית היא בין ערכה חוטית או אלחוטית. Headset מהסוג החוטי, הבסיסי יותר. מתחבר בחיבור PL למקום הייעודי בשלט ה-Xbox, באופן פשוט במיוחד. זוהי הערכה הזולה ביותר, מטבע הדברים.

הערכה האלחוטית, המוצעת אך ורק עבור מכשירי Xbox 360, ניתנת לטעינה באמצעות חיבורה, דרך כבל USB, לקונסולת המשחק עצמה, או לחילופין על ידי חיבורה לספק הכוח המגיע לרוב כחלק מהערכה. על כל פנים, כאשר סוללת הערכה עומדת לאזול, יתקבל חיווי: שני צפצופים כאשר נותרה לה חצי שעה של שימוש, ושלושה צפצופים כאשר היא תתרוקן לחלוטין בעוד חמש דקות. כדי להשתמש בערכה במשחק נתון, נדרש להפעיל את הקונסולה והערכה עצמה, ללחוץ על כפתור ה-Connect אשר בקונסולה וכעשרים שניות לאחר מכן על כפתור זהה הנמצא בצד האחורי של ה-Headset.

הסוג השלישי הוא אלחוטי גם כן, אך כזה הכולל בתוכו גם חיבור Bluetooth. היתרון הגדול כאן הוא שמדובר באוזניית Bluetooth לכל דבר ועניין, כך שניתן להשתמש בה גם עבור תקשורת עם טלפונים ניידים או מחשבים. מבחינה טכנית, דגם זה תומך בפרופילים HSP, HFP ו-A2DP.