פורטל הקונסולות הישראלי - xBox.co.il

Xbox Live Gold Card

תוכן [ הסתר ]

בשלהי 2012, הושק בישראל שירות ה-Live של ה-Xbox. זהו אחד הפיתוחים המשמעותיים ביותר של מייקרוסופט, וכזה שמשנה את תפקודו של ה-Xbox בעשרות מונים. השירות מאפשר, ממש על קצה המזלג, לשחק ברשת אל מול שחקנים מכל רחבי העולם, וכן להוריד תכנים מכל סוג: החל ממשחקים, דרך סרטים ועד למוזיקה. השירות כרוך, כמובן, בתשלום, וניתן לצרוך אותו באמצעות שני סוגים עיקריים של חבילות.

רמת ההרשמה הראשונה של ה-Xbox Live היא רמת ה"כסף" (Xbox Live Silver), שאינה כרוכה בתשלום. ניתן להוריד בה תכנים מסוימים, אך בשיעור משמעותי הרבה פחות מסוג החבילה השנייה, חבילת ה"זהב" (Xbox Live Gold), אשר כרוכה כבר בתשלום. אנחנו נתייחס כאן למאפיינים העיקריים של השירות, לתקופות ההרשמה ולדגשים חשובים בדרך למציאת המסלול המתאים ביותר.

הורדת אינספור סוגי תכנים

ההבדל העיקרי בין Xbox Live Gold לבין גרסת ה-Silver הוא, כאמור, במגוון התכנים שניתן להוריד. כשרוכשים מנוי ל-Gold, רשימת המשחקים הניתנת להורדה, כולל משחקי ה-Premium, רחבה בכל קנה מידה, וכך גם רשימת התוספים והשדרוגים למשחקים קיימים. השירות מאפשר, עבור משתמשים במדינות שונות בעולם, גם הורדת סרטים, פרקים בסדרות טלוויזיה ומוזיקה.

כאן, יש להתייחס לכך שגם לאחר שהשירות החל להיות מוצע בישראל, מגוון התכנים שלו, בעיקר בכל הנוגע למדיה, היה מצומצם באופן יחסי למדינות שונות בעולם. בעיקרו של דבר, מדובר כאן בסוגיה של זכויות יוצרים, ובצורך של מייקרוסופט לחתום על הסכמים חדשים אל מול חברות הפצת התכנים בישראל, מה שעדיין לא נעשה. הציפיות הן שבשנים האחרונות נזכה לשינוי משמעותי לטובה, מהבחינה הזו.

האפשרויות העיקריות: מנוי שנתי, או מנוי לשלושה חודשים?

בנקודה הזו, נדרש להיכנס מעט יותר לעובי הקורה, ולסקור את החבילות הספציפיות של Xbox Live Gold שניתנות לרכישה. בראש ובראשונה, יש להזכיר את המנוי השנתי, תחת השם Xbox Live 12 Month Membership, שכרוך, נכון לעכשיו, בתשלום של 59.99 דולרים דרך האתר הרשמי של ה-Xbox. מנוי שכזה נחשב למשתלם ביותר מבחינה כספית, והוא מקנה גם הנחות משמעותיות ברכישות שונות דרך החנות: כך, למשל, בכל הנוגע ל"דיל השבוע" (Deal of the Week). המנוי מאפשר גם גישה מוקדמת לתכנים, לעיתים לפני שהם מושקים רשמית בקרב משתמשי ה-Xbox למיניהם.

המנוי המרכזי השני שניתן לרכוש הוא לתקופה של שלושה חודשים (Xbox Live 3 Month Gold Membership). גם הוא מקנה, ברמה הכללית, אפשרות למשחק רשת והורדה של תכנים מכל סוג, לרבות משחקים, טריילרים, גרסאות דמו ועוד. ההנחות המשמעותיות של מוצרים שונים, כולל ההנחה השבועית, נכנסות לתמונה גם כאן. למעשה, המדובר הוא בחבילה כמעט זהה לזו הקודמת, שההבדל העיקרי הוא בתג המחיר, שנחשב כאן למשתלם מעט פחות: עבור הרשמה לשירותי Xbox Gold לתקופה של שלושה חודשים דורשת מייקרוסופט תשלום של 24.99 דולרים.

הדרך לחבילה המושלמת

מבחינה כלכלית, אין ספק שהמנוי השנתי שמציעה מייקרוסופט, Xbox Live 12 Month Membership Card, נחשב לאטרקטיבי פי כמה. לכן, אם גם אתם שמעתם טובות על השירות הזה של מייקרוסופט ובטוחים שתמצאו לו לא מעט שימושים, זוהי ההצעה שרצוי שתשקלו. מצד שני, יש אנשים אשר מעוניינים לבחון קודם לכן את שדה המשחק, ולכן עבורם המנוי של שלושת החודשים יכול להיות נקודת התחלה מוצלחת. כך, הם יוכלו לראות אם הם מצליחים "להשתלט" על השירות, מוצאים משחקים הראויים למשחק רשת ומוצאים את התכנים האחרים הניתנים לרכישה מעניינים. בסופו של דבר, לכל אחד יש את השיקולים הספציפיים שלו, והם אלה שצריכים להיכנס לתמונה.